wydawnictwa

Pojedynek z Syberią

Pojedynek z Syberią – jest relacją z ekspedycji samochodowej wiodącej z Zurychu do Nowego Jorku przez Syberię i Amerykę Północną. Nikt wcześniej nie przebył tej trasy samochodem, więc autor podróżował po Syberii bez szczegółowych map i informacji.

Przez syberię na gapę

Przez Syberię na gapę – to opowieść o samotnym spływie gumowym pontonem największą syberyjską rzeką Leną. Romuald Koperski zmierzył się z Syberią nie posiadając odpowiedniego sprzętu, zapasu żywności i pieniędzy. Przepłynął pontonem 4500 km. Za tę niezwykłą podróż autor otrzymał prestiżową nagrodę „Kolosa” oraz tytuł Podróżnika Roku 1999.

Syberia Zimowa Odyseja

Syberia Zimowa Odyseja – to pełna niezwykłych przygód relacja z najtrudniejszej w historii motoryzacji zimowej ekspedycji samochodowej, z przylądka Roca w Portugalii, przez Syberię, na dalekie krańce Czukotki. Podróżnicy swym brawurowym, ekstremalnym przejazdem, jako pierwsi w dziejach motoryzacji spięli zachodnie krańce Eurazji ze wschodnimi.

Ocean Niespokojny

Książka „Ocean Niespokojny” jest relacją z próby przejścia Oceanu Spokojnego w 2013 r. łodzią wiosłową na trasie z Japonii do wybrzeża Ameryki. Książka nie jest zredagowanym dziennikiem pokładowym…To opis niedokończonego rejsu przez pryzmat przeciwności podróżniczego losu, jak również przedstawienie świata oceanu i walki z żywiołem. To także opowieść o tym, że naszym życiem rządzi przeznaczenie i nieuchronność, na które tak naprawdę nie mamy żadnego wpływu. W treści nie brak refleksji autora, które mogły się nasunąć tylko w samotności i w obliczu otaczającego bezmiaru, jakim jest ocean.

Na wiosłach przez Atlantyk

„Ten mój osobisty skok w przeszłość pozwolił mi zmierzyć się z samym sobą, odkryć niesamowite moce, jakimi rozporządza człowiek, których co prawda od dawna byłem świadom, nie zawsze dając im wiary. Zobaczyłem, jakim jestem człowiekiem, zrozumiałem, że w życiu grubość portfela nie ma najmniejszego znaczenia, że największym bogactwem jest wnętrze człowieka z niezwykłymi mocami jego podświadomości”.

Książka „Na wiosłach przez Atlantyk” to kolejna opowieść Romualda Koperskiego o podróży przez ocean. Tym razem autor książki zmierzył się z bezkresem Oceanu Atlantyckiego. Rejs oceaniczny łodzią wiosłową „Pianista” rozpoczął się w październiku 2016 roku na Wyspach Kanaryjskich, zakończył sukcesem na Wyspach Karaibskich w styczniu 2017 roku. Osobliwością tego rejsu był fakt, iż Romuald Koperski, jako pierwszy Polak na świecie, przepłynął Atlantyk samotnie, tylko za pomocą wioseł, bez napędu, bez żagli, bez wsparcia z zewnątrz, bez przystanków. Wyczyn ten został doceniony i uhonorowany stosownym certyfikatem przez Międzynarodową Organizację Wioślarzy Oceanicznych (Ocean Rowing Society).

Audiobook "Pojedynek z Syberią"

Audiobook “Pojedynek z Syberią” jest relacją z ekspedycji samochodowej wiodącej z Zurychu do Nowego Jorku przez Syberię. To opowiadanie o najtrudniejszym etapie, biegnącym przez tereny byłego ZSRR. Nie brakuje w nim niesamowitych przygód, które musiały przytrafić się w kraju niedającym szans przetrwania przeciętnemu turyście. Czyta Zbigniew Grochal, 1 płyta MP3 – długość nagrania 13 h 25 min.

Duell mit Sibirien

Wydanie w jęz.niemieckim

Das Buch „Duell mit Sibirien” ist ein Bericht uber eine Autoexpedition, die von Zurich uber Sibirien und Nordamerika nach New York fuhrt. Ziel der Reise war die Durchquerung Sibiriens mit dem Auto. Niemand zuvor hat diese Strecke mit dem Auto zuruckgelegt. Der Autor reiste also ohne spezielle Landkarten und Informationen. Als Romuald Koperski an der Grenze den Soldaten erzahlte, dass er nach New York fahre, lachten sie und sagten, dass er einen guten Sinn fur Humor habe, aber schwache Geographiekenntnisse. Er hingegen wahlte die Reiseroute seiner verruckten Expedition bewusst…

Sibirien, das heist schwer vorstellbare Raume, Millionen von Quadrat-kilometern Taiga, Millionen von Seen und Flussen. Das heist Steppen, Wusten und Tundra. Vor allem aber Einode! Dank dem Buch lernen wir wilde Natur kennen, exotische Kultur und unheimliche Abenteuer.

Close Menu
×
×

Koszyk